Banner Image

Implantoloogia

 

Hambaimplantatsioon on kõige turvalisem, esteetilisem ning loomulikum viis hammaste asendamiseks. Hambaimplantaat ehk spetsiaalne titaaanist valmistatud kruvi, mis paigaldatakse väikese lõikuse abil lõualuusse, asendamaks puuduvat hambajuurt.

 

Ühe hamba asendamine implantaadiga

 

Kolme hamba asendamine: sildprotees kahel implantaadil

 

Ülalõuas on hambad eemaldatud. Pildil on lõualuusse asetatud 6 implantaati ja sellele kinnituv sildprotees

Eemaldatav protees püsib halvasti.
Proteesi on paremaks kinnitamiseks on võimalik asetada alalõuga 2 implantaati ja kinnitada protees “trukk-kinnituse” abil.

 

 

Hambaimplantaadi saab asetada samal visidiil kui hammas eemaldatakse või juba eemaldatud hamba asemele ja ka siis kui hammas on eemaldatud palju aastaid tagasi. Operatsioon tehakse kohaliku tuimastusega ja see võib kesta 30min kuni paar tundi sõltuvalt raskusest. Sõltuvalt hamba asukohast ja tingimustest suus pannakse kas implantaadile ajutine kroon või jäetakse implantaat paariks kuuks rahulikult luustuma.

 

3-6 kuu möödudes kui implantaat on lõualuus luustunud hakkab hambaarst hambatehnikute abil valmistama implantaadile proteesi/krooni. Implantaatidele on võimalik kinnitada ka mitmest kroonist koosnev sild kui on puudu rohkem kui 2 hammast. Vahepealsel ajal kannab patsient vajadusel ajutist proteesi.

 

Vanusepiiranguid raviks implantaatidega ei ole, kuid alla 19a lastele üldjuhul implantaate ei paigaldata.

 

Millised on ravi eeldused?

– Kõigepealt peab olema säilinud piisavalt lõualuud, kuid tänapäevaste võimalustega on võimalik  taastada olulisel määral lõualuude mahtu.
– Ravi õnnestumise eelduseks on ideaalne suuhügieen.
– Patsient peab olema motiveeritud suuõõne eest hoolitsema ja valmis käima iga 3-9 kuu järel kontrollis/hambaid puhastamas.

 

Enne ravi alustamist:

– on vaja teha suuõõne põhjalik uurimine, mis sisaldab erinevaid röntgenuuringuid, fotosid ja kipsmudelite analüüsi.
– põletik suuõõnes peab olema välja ravitud’
– arstile peab rääkima kaasuvatest üldhaigustest (ravimata diabeet,  vere- , ainevahetushaigused jne), käitumuslikest harjumustest (suitsetamine, alkoholi regulaarne tarvitamine, eridieet jne), ravimite tarvitamisest (verevedeldajad jne), sest need faktorid mõjutavad otseselt haavaparanemist ja luustumist.

 

Loe lisaks Eesti Hambaarstide Liidu poolt koostatud detailset infomaterjali siit.