Banner Image

Hambaravi

Alates 1. jaanuarist 2018 hüvitab Eesti Haigekassa täiskasvanutele hambaravi (lisainfo).
Haigekassa tasub vaid nende teenuste eest, mis on kirjas Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.

 

Laste hammaste ravi

Viru Hambakliinikus toimub laste hambaravi ravijärjekorra alusel. Lapsevanem tasub iga visiidi eest eriarsti visiiditasu.

Järjekord on arstist olenevalt kuni 2 kuud.

Hea koostöö saavutamiseks hambaarsti ja lapse vahel on oluline esimene visiit, mis võiks toimuda 2.-3. eluaastal.

Enne esimest visiiti on kõige tähtsam rõõmus ja rahulik ettevalmistus – säästke lapsi enda omaaegsetest meenutustest, kui need polnud meeldivad. Rääkige hoopis, milliseid uusi ja vägevaid asju hambaarsti juures näeb ningkui tore seal on. Uskuge, et sellest tuleb hea päev!

​Sissejuhatuseks enne hambaarsti külastust vaadake koos lapsega lõbusaid multifilme, näiteks kuidas Jänku-Juss käis hambaarsti juures. Multiflmid on üleval Lastekas.ee kodulehel:

Lapsed käivad hambaarstikabinetiga tutvumas ►
Mida teha, et hambasse ei tuleks auk ►
Juss meisterdab suhkrukella ►
Jussil tuleb esimene hammas ära ►

Esimesel visiidil käibki tutvus hambaraviga läbi mängu – lapsed saavad tooliga sõita ja kõike oma käega katsuda ning juttu tehakse isegi hambaaugu elanikest, Sööbikust ja Pisikust. Loomulikult saab kõige paremast allikast teada, kuidas hambaharja õigesti kasutada.

Meie juures on lapsel mõnus ja julge olla.


Millal on õige aeg hakata lapse hambaid pesema?

● Vastsündinu igemeid võib puhastada igapäevaselt puhta niiske marlilapiga. Esimeste piimahammaste lõikumisel peske neid näpuharja või pehme väikese hambaharjaga. Hambapastat kasutage alles siis, kui laps on 1,5 a vana.

● Kui laps on valmis hambapastaga pesema, pange väga väike kogus pastat harjale, sest laps ei oska seda välja sülitada ja võib selle alla neelata.

● Õpetage last ülejäägid välja sülitama ja suud veega loputama.

● Vahetage hambaharja iga 3 kuu järel.

● Harjapea olgu paras, mitte liiga suur.

● Pange hambapesuks aeg kolmele minutile.

● Kui hambapesu muutub ühel hetkel mugavaks ja tuttavaks toiminguks, tahab laps seda ikka ja jälle kogeda. Andke endale ja oma lapsele aega!

● Elektriline hambahari on samuti tõhus vahend, ent pidage meeles, et iga hammast tuleb alati eraldi pesta – nii seest, väljast kui pealt.


Portaalis suukool.ee leiab palju kasulikku informatsiooni, kuidas hoolitseda enda ja oma laste hammaste eest.